A villanyszerelés buktatói
Jól megfigyelhető folyamat az épületvillamossági és épületgépészeti területek közeledése és lassú összeolvadása, elég ha a klímaberendezésekre, hőszivattyúkra vagy a különböző elektromos fűtési megoldásokra gondolunk, hiszen egyik munka sem végezhető villanyszerelő közreműködése nélkül.
Az más kérdés, hogy a gyakorlat szerint a klímás és gépészkivitelezők villanyszerelői képesítés nélkül is elvégzik ezeket a munkákat. A Villanyszerelők Lapja novemberi számában megvizsgáljuk, hogy milyen jogszabályok érintik a villanyszerelői tevékenységet, tisztázzuk, hogy milyen dokumentációt kell elkészíteni a szerelés után, illetve milyen végzettségekkel kell rendelkezni a munkavégzéshez és a dokumentáláshoz. Nem árt, ha minden érintett tisztában van vele, hogy milyen buktatói lehetnek még a legegyszerűbbnek gondolt villanyszerelésnek is.
Áttekintő táblázatunkban és azt kísérő cikkben az érintésvédelmi multiméterek világába kalauzoljuk el azokat a villamos biztonságtechnikai felülvizsgálókat, akik a munkájuk magas szintű és biztonságos végzéséhez műszert szeretnének vásárolni. Nagyon fontos e szakterület fejlődésének és az utóbbi időben folyamatosnak tekinthető változásainak állandó követése, mert csak a legfrissebb információk segíthetnek eligazodni az elérhető készülékek között. Mivel az érintésvédelmi műszereket többféle szempont szerint lehet csoportosítani, nagyon fontos az igények pontos megfogalmazása, mert akkor a megfelelő kategória műszerkínálatából tudunk válogatni – ebben szeretnénk segítséget nyújtani.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.