Keresőmarketing

A digitális árammérők jellemzői

2020/09/22. - írta: Fűtésszerelés Péter

A digitális árammérők jellemzői

A digitális árammérők jellemzői

A technológiai fejlődésnek köszönhetően napjainkban számos analóg mérőműszert felváltottak a digitális berendezések, például digitális árammérők, melyek számos előnyt nyújtanak:

  • Az analóg műszerekhez képest pontosabb adatokat szolgáltatnak.
  • Az analóg mérőműszerekhez képest nagyobb érzékenységű berendezések.
  • A felbontóképességük jelentősen nagyobb.
  • A használat és az értékek leolvasása során a szubjektív hibalehetőségek kizárhatóak.
  • A digitális mérőműszerek a mért adatokat feldolgozni és akár tárolni is képesek a felhasználói igények szerint.
  • A környezeti hatásokkal szemben kisebb érzékenységet mutatnak.
  • Kedvező árfekvés és hosszú távú minőség jellemzi a műszereket.

A mai modern árammérők speciális megoldásai a multiméterek, melyek a méréshatár kiterjesztésére, valamint átalakítókkal más villamos és egyéb értékek mérésére is alkalmazható technikai berendezések.

A villanyszerelés fontos lépése: feszültség ellenőrzés

Kevésbé gyakorlott villanyszerelők gyakran felteszik a kérdést, hogy milyen módon biztonságos a feszültség jelenlétének vizsgálata. A Sztárvill Kft. elárulja Önnek a legfontosabb tudnivalókat!

Az első és legfontosabb, hogy csakis megfelelő ruházatban (szigetelt cipő) és kellően koncentrált állapotban lássunk hozzá a munkának, hiszen a villanyszerelés folyamata rendkívül balesetveszélyes lehet. A feszültség ellenőrzésének egyszerű módja a fázis ceruzás vizsgálat, melynek során egy olyan csavarhúzót helyezünk a konnektorba, melynek végén egy glimmlámpa található.  Ez a kis lámpa feszültség esetén világítani kezd. Megeshet azonban, hogy téves információt ad, így a következtetések levonásánál ezt mindig érdemes szem előtt tartani.

villanyszerelés másik egyszerű módszere a próbalámpás vizsgálat, mely két darab 15W-os sorba kötött izzóból áll. E folyamat során az izzók fényerejéből lehet következtetni a fennálló feszültségre, ehhez azonban sok esetben szakmai tapasztalat szükséges.

Az áramváltó

Az áramváltókat első sorban mérési célokra használják az elektrotechnika során, valamint kialakításuktól függően akár védelmi célokat is elláthatnak. Amennyiben az áramkörben folyó áram túl nagy értéket mutat, ahhoz, hogy közvetlenül mérőműszer segítségével mérni lehessen, abban az esetben egy áramváltó segítségével a primer körben folyó áram letranszformálható a műszer által mérhető és értelmezhető értékre, továbbá az áramváltó galvanikusan elválasztja a mérőműszereket a mért áramköröktől.

Az áramváltó segítségével transzformált áram értékét egy állandó megszorzásával megkaphatjuk a primer áramkörben folyó tényleges áram értékét. Ennek megfelelően az áramváltó gyakorlatilag egy transzformátor, melyen a terhelés által meghatározott áram folyik keresztül.

Biztosítékok és kismegszakítók széles választéka

A különböző funkciót betöltő épületek villamos hálózatának egyik legfontosabb és elengedhetetlen eleme a biztosítéktábla, melyben a vezetékek és áramkörök összefutnak, valamint a fogyasztói főelosztó táblában elhelyezett kismegszakítók, melyek megvédik a hálózatot a túlterheléstől vagy a zárlat ellen.

A minőségi és megbízható módon kiépített rendszer, illetve felhasznált elemek meghatározóak a rendszer élettartama és működése szempontjából, ezért fontos, hogy kizárólag megbízható gyártók termékeit válasszuk, amennyiben a rendszer szerelésére, javítására vagy felújítására kerül sor.

  • Korszerűtlen olvadó biztosítékok cseréje.
  • Régi, szavatosságukat vesztett kismegszakítók cseréje, modernizálása.
  • Elavult rendszer következtében előforduló áramszünetek, tűzveszély és egyéb probléma elkerülése érdekében végzett modernizálás.
  • Komplett villamoshálózati felújítások során végzett szerelés.
Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://villanyszerelesnonstop.blog.hu/api/trackback/id/tr8816210390

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása